Czyszczenie elewacji – dlaczego warto zainteresować się tematem?

Czyszczenie elewacji – dlaczego warto zainteresować się tematem

Każdy z nas chciałby, aby elewacja budynków zawsze wyglądała nieskazitelnie – bez żadnych zabrudzeń czy przebarwień. Jednak wraz upływem czasu wszystko wymaga odświeżenia gdyż traci swój urok a przed wszystkim właściwości. Dotyczy to także fasady budynku.


Elewacja to nie tylko piękna wizytówka każdego domu, ale przede wszystkim jedna z najważniejszych warstw ochronnych - pełni funkcje izolacji termicznej i akustycznej. Najgroźniejszym jej wrogiem są niesprzyjające warunki atmosferyczne, o które nie trudno w naszej strefie klimatycznej oraz czynniki zewnętrzne niezależne od pogody jak zazielenia wywołane przez mchy i porosty. Zanieczyszczenia te silnie przywierają do powierzchni, często też znajdują się na znacznych wysokościach dlatego też ich usunięcie wymaga profesjonalnych środków i działań. Czyszczenie to najlepsza metoda utrzymywania elewacji w doskonałej kondycji, dlatego warto pomyśleć o takiej usłudze już dziś – wykonywane systematycznie może uchronić nasz portfel przed przyszłymi drogimi, skomplikowanymi pracami naprawczymi.

Opady deszczu, śniegu czy pył nanoszony przez wiatr, a także błoto oraz kurz odznaczają swoje piętno na warstwie ochronnej budynku. Wilgoć sprzyja rozwojowi groźnych grzybów i pleśni oraz mchów i porostów, co szczególnie często ma miejsce w przypadku budynków położonych w pobliżu lasów czy parków. Mikroorganizmy rozwijające się w szczelinach i zagłębieniach znacząco osłabiają konstrukcję elewacji przyczyniając się do jej zniszczenia. Dom w tak pięknym otoczeniu zasługuje na nieskazitelnie czystą i zdrową elewację.

Na obszarach miejskich, oprócz powyższych czynników, dodatkowym zagrożeniem jest duża ilość pyłów oraz zanieczyszczenia emitowane przez samochody. Domy jednorodzinne i bloki mieszkalne zlokalizowane w pobliżu ruchliwych ulic są narażone znacznie bardziej niż w innych miejscach.

Czynnikiem mającym bardzo znaczący wpływ na częstość zabiegów jest struktura tynku. Im większa jego chropowatość tym większy potencjał przywierania zanieczyszczeń. Jeśli chłoną one wilgoć to niestety nie można liczyć na to, że zanieczyszczenia spłyną wraz z deszczem. Najczęściej spotykanymi tynkami są tynki mineralne oraz silikatowe, silikonowe i akrylowe. Te pierwsze szybciej nasiąkają, pozostałe odznaczają się większą trwałością i odpornością na zabrudzenia.

Jesteśmy firmą posiadającą duże doświadczenie i wiedzę. Posługujemy się specjalistycznym sprzętem oraz używamy dedykowanej chemii. Zabrudzenia usuwane są szybko i skutecznie a jednocześnie z zachowaniem dbałości o strukturę fasady budynku. Pomagamy odzyskać dawną świetność budynku i zabezpieczamy go na długi czas co jednocześnie zwiększa wartość rynkową budynku i zapewnia wysokie zainteresowanie potencjalnych nabywców.

Czyszczenia elewacji realizujemy na terenie województwa mazowieckiego

Góra Kalwaria, Zalesie Górne, Magdalenka, Grójec, Warka, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Otwock, Mińsk Mazowiecki, Warszawa, Pruszków oraz pozostałe miejścowości z województwa mazowieckiego.

Najnowsze opinie o Czyszczeniu elewacji

 • Czyszczenie elewacji

  Polecam

  Polecam

 • Czyszczenie elewacji

  Czyszczenie ściany z zielonego nalo...

  Czyszczenie ściany z zielonego nalotu nie sprawia firmie żadnego problemu. Ściana jak nowa

 • Czyszczenie elewacji

  Z czystym sumieniem mogę każdemu po...

  Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić ta firme!! Praca wykonana w umówionym terminie. Wszystko tak jak było umówione dokładnie i profesjonalnie zrobione. POLECAM!!!

 • Czyszczenie elewacji

  Panowie bardzo profesjonalnie przyg...

  Panowie bardzo profesjonalnie przygotowani, zlecone prace wykonane rzetelnie i w ustalonym terminie. Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę.

 • Czyszczenie elewacji

  W ostatnich tygodniach mialam okazj...

  W ostatnich tygodniach mialam okazję korzystać z uslug tej firmy w domu moich rodziców. Profesjonalne podejście do klienta, szybkość dzialania i niebywała skuteczność przy tak dobrej cenie to rzadkość.

 • Czyszczenie elewacji

  solidna firma. profesjonalny sprzęt...

  solidna firma. profesjonalny sprzęt..Panowie wykonali usługę szybko sprawnie .efekt piorunujacy. Do tego w przyzwoitej cenie . Jestem bardzo zadowolona z efektów ! Wreszcie firma spełniająca oczekiwania klienta w 100% . Godni polecenia

 • Czyszczenie elewacji

  Korzystałem z usługi czyszczenia el...

  Korzystałem z usługi czyszczenia elewacji w Piasecznie, wszystko dokładnie tak jak powinno być. Polecam wszystkim!!!!!!!

 • Czyszczenie elewacji

  Z czystym sumieniem polecam fachowc...

  Z czystym sumieniem polecam fachowców. Prace wykonywane szybko, profesjonalnie i w korzystnej cenie. Jestem bardzo zadowolony.

 • Czyszczenie elewacji

  Świetna firma- dużo sprzętu, panowi...

  Świetna firma- dużo sprzętu, panowie zrobili wszystko tak jak się od początku umawialiśmy, szybko sprawnie i bez żadnych problemów. Sąsiad zazdrości jak patrzy!

 • Czyszczenie elewacji

  Korzystałem z usługi czyszczenie el...

  Korzystałem z usługi czyszczenie elewacji w swojej małej miejscowości pod Górą Kalwarią. Chłopaki przyjechali na 9, punktualnie o 17 zakończyli pracę. Wszystko zostało zrobione jak należy. Polecam!!!

 • 5 10 Czyszczenie elewacji